W blasku słońca

Polacy kochają Włochy za ich niesamowity klimat, ludzką życzliwość, malownicze zakątki i dobrą kuchnię. W powieści W blasku słońca Magdalena Kordel zabiera nas do Toskanii, regionu, który fascynuje nie tylko wielu artystów, ale też stanowi nie lada gratkę dla turystów.  Dlaczego warto sięgnąć po tę książkę?

Dziennikarka twardo stąpająca po ziemi

Mirela, zwana w powieści również Lelą, nie jest delikatną kobietę, która buja w obłokach. To świetna dziennikarka, które swoje artykuły poświęca podróżom i jedzeniu. Niestety, Mireli nie dane było zaznać szczęścia w miłości. Na szczęście na co dzień może liczyć na swoje wspaniałe przyjaciółki, które zawsze są gotowe przybiec jej z pomocą. Praca natomiast daje jej ogromną satysfakcję.

Włoszka pogrążona w smutku po śmierci męża

Nicoletta to rodowita Włoszka, która jest kobietą dojrzałą. Posiada ogromny talent, jednak po śmierci męża nie rozwija go, lecz popada w depresję.  Kobietę próbują wyciągnąć z dołka jej bliscy – brat oraz przyjaciółka. Niestety, nie udaje im się tego dokonać. Nicoletta musi sama chcieć stawić czoła problemom i odnaleźć chęć do życia.

Czy ogień z wodą może nawiązać przyjaźń?

Mirela i Nicoletta są jak ogień i woda. Ich charaktery są skrajnie odmienne. Gdy w słonecznej Toskanii ich drogi się przecinają, między kobietami nawiązuje się nić sympatii.  Obie panie doskonale się rozumieją i okazują się dla siebie ogromnym wsparciem w trudnych chwilach.

Nieoczekiwany powrót radości życia

Smutek Nicoletty spotyka się w domu jej babci z wybuchowym charakterem Mireli. W rezultacie to piękne miejsce zaczyna znowu tętnić życiem. Po raz kolejny potwierdza się teza, że radość do naszego życia może wprowadzić drugi człowiek, który pojawia się znienacka, jakby zesłany przez aniołów w odpowiednim momencie.

W blasku słońca – powieść pełna optymizmu

Choć w tym roku wielu z nas nie wyjedzie za granicę i zrezygnuje z wizyty na Półwyspie Apenińskim, to powieść W blasku słońca pomoże nam odbyć magiczną podróż do malowniczej Toskanii. Magdalena Kordel doskonale odtworzyła niesamowity klimat Italii. Czytając powieść  W blasku słońca, można odnieść wrażenie, że właśnie przemierza się Toskanię.  To kolejna pełna mądrości i optymizmu historia autorstwa Magdaleny Kordel.