wakacyjna miłość

Wakacje sprzyjają romansom. Wakacyjna miłość jest wyjątkowa, ale czy jest sens, by brnąć w takie uczucie? Czym charakteryzuje się wakacyjna miłość i dlaczego tak chętnie poddajemy się magii chwili?

Związek bez zobowiązań

Wakacyjna miłość jest niczym związek bez zobowiązań. Zakochana para jest ze sobą, ale nie ma presji, która pojawia się przy relacjach rozpoczętych w normalnych warunkach. Rozumiemy przez nie znajomości poza wakacyjnymi wyjazdami. Poznani na wakacjach ludzie nie mają żadnych zmartwień. W końcu wybrali się na zasłużony wypoczynek, by miło i przyjemnie spędzić czas. Nie ma więc poczucia odpowiedzialności, kłótni, frustracji na pracę i szarą rzeczywistość. Liczą się tylko przyjemne chwile i pozytywne emocje. Tego typu znajomość jest dość bajkowa i kolorowa, ale wakacje nie trwają wiecznie.

Brak oceny

Na wakacjach, często gdzieś daleko od domu, jesteśmy anonimowi. Może spędzamy je ze znajomymi czy rodziną, ale t wciąż tylko wycinek znajomych nam osób. Dla pozostałych jesteśmy takimi samymi turystami. Nie musimy więc martwić się o plotki na temat naszego romansu. Taka wakacyjna miłość nie jest oceniana. Nie jest brana na języki, bo nikogo nie interesuje dwójka zakochanych ludzi. Dzięki braku tego problemu i przebywaniu w zupełnie innym środowisku, para może skupić się wyłącznie na sobie. W innej sytuacji, np. w miejscu pracy, taki romans byłby tematem do plotek, a to niekorzystnie mogłoby wpłynąć na relację i atmosferę w zakładzie.

Wakacyjny klimat

Czynnikiem, który wpływa na nawiązywanie bliższych relacji podczas wakacji jest niepowtarzalny klimat. Jesteśmy w innym miejscu, świeci słońce a nieopodal rozlega się piękna plaża i słychać szum morza. Dodajmy do tego romantyczne zachody słońca, spacery po molo czy promenadzie i pyszne jedzenie. Całość sprawia, że czujemy się lepiej i łatwiej się zakochujemy. Wakacyjny klimat sprzyja miłości. Czujemy się bardziej atrakcyjni, nabieramy odwagi, być może za sprawą kolorowych drinków. Czas i miejsce dostarczają nam rozrywki. Możemy korzystać z wielu atrakcji i to jest wspaniałe. W innym miejscu musielibyśmy wcześniej zaplanować wyjście czy wyjazd, a na wakacjach mamy wszystko dostępne na wyciągnięcie ręki.

wakacyjna miłośćTo cała magia wakacji i tej niesamowitej chwili. Jednak wraz z zakończeniem wakacji, może skończyć się wakacyjna miłość. Trzeba w końcu wrócić do swojej pracy, codziennych obowiązków i często odległych miejsc. Urlop dobiega końca i każdy rusza w swoją stronę. Zawsze można próbować związku na odległość, ale to już kwestia indywidualna. Wakacyjne uczucie może pozostać pięknym, niczym zachód słońca wspomnieniem. Często jest przygodą, która pozostawia także złamane serce lub początkiem trwałego uczucia. W końcu różnie może się w życiu potoczyć, także w miłości.

A czy Wy przeżyłyście taką wakacyjną miłość?

Katarzyna Antos