Wrzosowisko – Marian Derdo

Męska przyjaźń wydaje się czymś równie mocnym jak skała. Czy jednak jest w stanie przetrwać, gdy na horyzoncie pojawi się atrakcyjna kobieta, która namiesza w życiu obu facetów? Marian Derdo w powieści Wrzosowisko ukazuje, jak skomplikowane potrafią być relacje damsko-męskie. Niosą one ze sobą wiele problemów i rozterek. Nierzadko stają się źródłem życiowych dramatów.  Wrzosowisko to książka, która skłania do zadania sobie pytań o naturę miłości, przyjaźni oraz zdrady.

Playboy ceniący sobie dobrą zabawę

Makita jest mężczyzną, który nie bez powodu uchodzi za enigmatycznego. Nader wszystko ceni sobie niczym nieskrępowaną wolność i możliwość romansowania bez zobowiązań. Ma na swoim koncie wiele podbojów w postaci atrakcyjnych kobiet. Ruter, jego przyjaciel, stanowi przeciwieństwo Makity.  Jest mężczyzną wrażliwym, który wierzy w prawdziwą miłość. Jako osoba stała w uczuciach nie potrafi się pogodzić z odejściem ukochanej kobiety.

Przyjaciele, którzy różnią się jak woda i ogień

Makita i Ruter nie zdają sobie sprawy, że łączy ich coś więcej niż męska przyjaźń. Osoba pewnej kobiety okaże się spoiwem dla tych dwojga. Jeden SMS, którego nikt się nie spodziewał, odmieni życie Makity i Rutera już na zawsze.  Za jego sprawą bohaterowie odkryją wiele bolesnych tajemnic…

Książka okraszona poczuciem humoru

Wrzosowisko to powieść, która początkowo wydaje się typowym męskim spojrzeniem na relacje damsko-męskim. Z czasem jednak pojawiają się też typowo kobiece emocje. Wrzosowisko to książka napisana żartobliwie, z nutką romantyzmu.  Marian Derdo nieco przerysował głównych bohaterów, ale przesłanie książki jest szalenie uniwersalne.