zakonczone-czytaj-dzieciom-bo-warto-w-bialej-podlasce

W dniu 4 i 5 stycznia 2014 roku w godzinach od 10 do 17 w Galerii Rywal w Białej Podlasce odbędzie się event animacyjny w ramach I Edycji Ogólnopolskiej Kampanii „Czytaj dzieciom, bo warto”.

Animatorzy Grupy Artystycznej Fifik i Pepe oraz przyjaciele przebrani w bajkowe stroje będą zachęcać rodziców do czytania dzieciom książek. Podczas dwudniowego eventu animacyjnego nie zabraknie także atrakcji dla dzieci takich jak: malowanie twarzy, studio tatuaży, gra w darta, modelowanie baloników, kącik plastyczny i quizowy, zabawy wielkimi klockami, bajkowe fotostandy. Organizatorzy kampanii przygotowali dla uczestników wiele ciekawych konkursów z książkowymi nagrodami takich wydawnictw jak Martel, Helios, Dreams, Znak.

W ramach kampanii odbywają się także działania informacyjne na terenie żłobków i przedszkoli w całej Polsce. Pomysłodawcy kampanii pragną w szczególności zwrócić uwagę na pozytywne strony czytania dzieciom takie jak: rozwijanie ich umiejętności językowych i wyobraźni, wskazywanie pozytywnych wzorców zachowań, wspomaganie procesu wychowania i co najważniejsze wzmacnianie więzi rodzinnych.

Serdecznie zachęcamy do udziału w evencie animacyjnym, nie tylko będącym ciekawą formą rozrywki, ale również ważnym wydarzeniem społecznym.

Czytaj Dzieciom bo Warto