jak zaplanować udany urlop

Sezon urlopowy rozpoczął się na dobre. Lato, chociażby ze względu na sprzyjającą aurę, to czas kiedy planujemy swój wypoczynek. W Polsce najczęściej preferowane są 1-2 tygodnie wyjazdy. Całkowicie naturalnym jest jednak to, że każdy chciałbym przedłużyć swój urlop i w ciągu „wakacji” możliwie najwięcej wypocząć. Z pomocą przyjdzie nam SWAY.TO – interaktywny planer turystyczny.

Jak chcesz spędzić swój urlop?

Odpowiedź na to pytanie jest kluczowa dla planowania swojego wypoczynku. Jak można się domyśleć ludzie mają różne potrzeby i oczekiwania. Jedni lubią spędzać czas aktywnie, inni wylegując się na plaży, a jeszcze inni zwiedzając zabytki lub muzea. Oczywiście, najtrudniej dogodzić będzie osobom, które chciałyby wszystkiego po trochu. Dla nich też mamy propozycję.

Jak nietrudno się domyślić większość ludzi planuje swój urlop decydując się na destynację i rozpatrując w systemie zero-jedynkowym kilka kwestii: czy urlop spędzić w kraju czy poza jego granicami, oraz czy odpocząć aktywnie czy też pasywnie, np. leżąc na plaży. Kolejnym wartym rozważenia aspektem jest kwestia przywiązania do hotelu, poprzez ofertę all-inclusive.

All-inclusive, czyli wakacje dla leniuszków

W przypadku, kiedy chcemy po prostu odpocząć wylegując się na plaży i mając dostęp do wszystkiego w jednym miejscu najlepiej wybrać ofertę jednego z tur-operatorów i jeśli to możliwe w ramach oferty „last minute”. Pozwoli to na zaoszczędzenie ok. 30% kwoty jaką trzeba zapłacić za wycieczkę wykupując ją w cenie regularnej. Wybierając taki sposób odpoczynku najczęściej wybiera się destynacje w których pogoda jest „gwarantowana”. Zdecydowanym minusem jest natomiast przywiązanie do hotelu i jednego miejsca. Dzięki temu w trakcie odpoczynku można zobaczyć zdecydowanie mniej niż planując wycieczki samodzielnie lub zmieniając w trakcie jego trwania miejscowości w których się nocuje. Oczywiście można dodatkowo skorzystać z ofert wycieczek fakultatywnych lub samodzielnie zwiedzać pozostałą część kraju, jednak w większości przypadków nasi rodacy wybierają taką formę odpoczynku ze względu na kompleksowość oferty. Sama jakość oferty all- inclusive zależna jest od wybranego hotelu oraz części świata w której wypoczywa się na urlopie.

Wycieczki objazdowe, czyli jak zobaczyć możliwie najwięcej w jak najkrótszym czasie

Innym pomysłem, zwłaszcza gdy celem wakacyjnej wyprawy jest zwiedzenie największej ilości miejsc, jest skorzystanie z oferty biura podróży proponującego zagraniczne wyjazdy w egzotycznych i niecodziennych kierunkach, takich jak podróż do Japonii, czy Australia i Nowa Zelandia, którą zwiedzisz w 27 dni. Znalezienie wielu takich ofert nie powinno być problemem, a ceny, w porównaniu do samodzielnej organizacji takiej wycieczki mogą być dość przystępne, zwłaszcza jeśli policzy się czas poświęcony na planowanie transportu, koszty hotelowe itd.

Samodzielnie planowanie urlopu, czyli odpocznij tak jak masz na to ochotę

Planowanie urlopu na własną rękę może dać wiele satysfakcji z jego przeżywania, a przede wszystkim pewność, że spędzi się go w taki sposób w jaki ma się na to największą ochotę. Ponadto pozwoli przeżyć ten czas w bardzo zróżnicowany sposób, częściowo na plaży, częściowo zwiedzając, jeżdżąc na rowerze czy korzystając z uroków spotów wodnych. Daje przede wszystkim pełną swobodę doboru atrakcji do naszych zainteresowań. Zakładając dwutygodniowy urlop, tydzień można spędzić nad morzem, a tydzień w górach.

Planując urlop warto skorzystać z dostępnych w internecie narzędzi takich jak SWAY.TO – interaktywny planer turystyczny, w którym znajdziesz plany gotowych wycieczek, które mogą służyć jako baza do stworzenia swoich wypraw. SWAY.TO to również planer za pomocą którego w łatwy sposób stworzysz plan na swoje wymarzone wakacje.

Wakacje trwają też w weekendy, czyli jak planować weekendowe wypady

Sezon letni jest doskonałym czasem, aby jak najwięcej podróżować. Sprzyjająca przez większość czasu aura pozwala na wycieczki piesze, wycieczki rowerowe i zwiedzanie wielu atrakcji niedostępnych w zimowym czasie, jak mury warowne, jaskinie, czy podziemne fortyfikacje w Górach Sowich. Brak pomysłu na weekendowy wypad nie jest wielkim problemem, ponieważ w internecie znajduje się wiele opisów atrakcji turystycznych, a na SWAY.TO poukładane są w gotowe plany podróży.

Przed Tobą całe lato – wykorzystaj je najlepiej jak to możliwe

Wykorzystując dwutygodniowy urlop oraz wszystkie weekendy można bardzo dużo zobaczyć, a przede wszystkich oderwać się od codzienności i dzięki temu odpocząć. Każdy powinien indywidualnie dobrać połączenie zarówno ilości, jak i sposobu i miejsc, które chce odwiedzić. Naturalną propozycją wydaje się dłuższy odpoczynek na zagranicznej plaży, a letnie weekendy spędzone z kolei bardziej intensywnie – na podróżach po kraju i wypełnione po brzegi odwiedzanymi atrakcjami. Sytuację można też odwrócić: intensywny zagraniczny urlop oraz leniwe odpoczywanie w weekendy nad pobliskimi kąpieliskami. Ważne jest jednak to, aby korzystać z lata w taki sposób aby odpocząć. Tego serdecznie życzy Wam cała redakcja.