Niektóre składniki zupełnie do siebie nie pasują, wykluczając się lub szkodzą, z kolei inne czują się znakomicie w swoim towarzystwie. Co z czym łączyć i dlaczego warto to jeść razem, a nie osobno?
Zmień nawyki żywieniowe swoje i Twojej rodziny
Z początku może to być trudne, ale efekty będą opłacalne. Jeśli Ty i Twoja rodzina jesteście uzależnieni od spożywania małej ilości warzyw, dużej ilości czerwonego mięsa, kawy, alkoholu, słodyczy i kolorowych napojów gazowanych oraz niezdrowych połączeń – czas na gwałtowne zmiany w żywieniowym harmonogramie.
Po pierwsze zrób przegląd domowych szafek i wybierz się na zakupy. Warto zrezygnować z mrożonek i dań gotowych, a produkty zubożne zastąpić tymi z pełnego przemiału: mąka, ryż czy chleb. Zainwestuj w dobry olej lub oliwę, ogranicz spożycie cukru i soli. Wprowadź do menu więcej zdrowych przekąsek i warzyw. Urozmaicaj swoją kuchnię nowymi smakami, zaskocz swoją rodzinę! Zdrowe odżywianie nie musi wiązać się z jedzeniem produktów przez nas nie lubianych i bezsmakowych lub mało energetycznych.
Warto wiedzieć, jakie składniki menu wpływają na siebie wzajemnie pozytywnie, a ich współpraca wydobywa z każdego z nich to, co najlepsze dla naszego odżywiania.
Anna Konopka