zegnajcie-pajaczki-i-zylaki-skleroterapia

Od lat zmagasz się z żylakami i pajączkami na bocznej oraz przyśrodkowej części uda? Skleroterapia pozwoli ci zapomnieć o problemie i odzyskać pewność siebie. Jak przebiega ten zabieg?

Jak przebiega zabieg usuwania żylaków? cd.

Jeśli po skleroterapii zauważysz siniaki w miejscu podania preparatu i na przebiegu zamykanych naczyń, nie masz powodów do niepokoju. To normalne zjawisko, zasinienia powinny zniknąć w ciągu 7 dni. Z kolei przebarwienia na przebiegu niedrożnych naczyń utrzymują się do kilku tygodni.

Wprawdzie skleroterapia jest zaliczana do zabiegów mało inwazyjnych, ale nie przeprowadza się jej u kobiet w ciąży oraz osób po przebytej zakrzepicy w układzie żył głębokich i miażdżycy kończyn dolnych, jak również u osób unieruchomionych. Wśród przeciwwskazań do przeprowadzenia zabiegu wymienia się również zbyt duże żylaki.

Jakie powikłania mogą wystąpić po skleroterapii?

Tej metodzie leczenia żylaków i pajączków rzadko towarzyszą powikłania.

Na przebiegu zamkniętego naczynia mogą pojawić się przebarwienia utrzymujące się przez wiele miesięcy. Choć większość z nich znika samoistnie, czasem zabieg z wykorzystaniem lasera staje się koniecznością. Wśród powikłań skleroterapii wymienia się matting, czyli powstanie siatki nowych naczyń wokół zamkniętego naczynia. Zmiany zazwyczaj ustępują samoistnie w ciągu kilku miesięcy. Jeśli utrzymują się dłużej, stosuje się laseroterapię. Do skutków ubocznych zaliczamy m.in. martwicę. Warto jednak pamiętać, iż do tego powikłania dochodzi niezwykle rzadko i z reguły obejmuje ono niewielką powierzchnię skóry. Miejsce dotknięte martwicą dobrze się goi w ciągu kilku tygodni.

Skleroterapia to mało inwazyjny zabieg, który pozwala pozbyć się żylaków oraz pajączków w sposób bezbolesny. Jeśli przed założeniem ulubionej spódnicy powstrzymuje cię wygląd kończyn dolnych, może warto zastanowić się nad tą metodą leczenia?

Więcej o skleroterapii przeczytasz na stronie SkinClinic.

SkinClinic