zelowanie-paznokci-prawda-i-mit

Przedłużaniem paznokci zajmuję się od 2007 roku, to długi czas. Wielu kobietom tipsy nadal kojarzą się z pstrokatymi, kolorowymi i długimi paznokciami. Stąd też niechęć do takiej właśnie metody upiększania. Jednak moda i trendy zmieniają się, powstają nowe technologie w kosmetyce, które powodują, że coraz trudniej nam jest określić, czy dana zmiana jest naturalna, czy też może jest wynikiem ingerencji specjalisty.

Dzięki swojej zwartej strukturze masa żelowa może nam służyć do rekonstrukcji paznokci. W swojej prak­tyce zawodowej spotykam kobiety, które mają mniejsze lub większe problemy z paznokciami. Najczęściej są to zniekształcenia, deformacje i ubytki płytki paznokcio­wej spowodowane jej obgryzaniem bądź urazami mecha­nicznymi. Żel jako twarda masa pozwala na odbudowanie ubytków. Dzięki niemu można paznokieć zrekonstruować.

Postępy w dziedzinie stylizacji paznokci pozwalają zni­welować ubytki i sprawić, że płytka paznokciowa będzie wyglądać na zdrową i bez przebarwień. To, w jaki sposób paznokcie zostaną wystylizowane, zależy od naszego po­mysłu i wyobraźni…

Paznokieć wzrasta całkowicie w ciągu 4-5 miesięcy (prze­ciętnie 3 mm na tydzień), po tym okresie nie ma śladu po zastosowaniu żelu bądź piłowania. Mitem jest stwier­dzenie, że żel niszczy paznokcie i że po utwardzaniu ich tą metodą paznokcie nigdy nie będą już takie same. Zła kondycja paznokci zależy od stanu naszego zdrowia i od braku ich odpowiedniej pielęgnacji.

Ważnym elementem pielęgnacji paznokci utwardzanych żelem jest nawilżanie skórek oliwką bądź kremem, poza tym oczywiście pełnowartościowa dieta. W celu popra­wienie kondycji paznokci można stosować doustnie wita­miny, zawierające witaminy z grupy B i żelazo.

Kosmetologia Estetyczna 2012, nr 3 (vol.1)
kosmetologiaestetyczna.com

Dorota Saganowska