Dlaczego joga jest wskazaną formą aktywności ruchowej dla kobiet w okresie okołomenopauzalnym? Wspomniane wcześniej asany, czyli pozycje jogiczne przywracają równowagę ciału zarówno na poziomie fizycznym jak i fizjologicznym.
Systematycznie i świadomie praktykowana joga wzmocni również centralny układ nerwowy, poprawi koncentrację i doda sił witalnych. Bardziej zaangażowani adepci jogi osiągną również korzyści na poziomie mentalnym, przez uświadomienie sobie sprzecznych emocji targających ich osobowością i próbę oczyszczenia swojej psyche przez ich powściągniecie.
Nieważne jakimi powodami będziesz się kierować przy podjęciu decyzji o rozpoczęciu praktykowania jogi, uzyskasz korzyści we wszystkich aspektach życia. Jako kobieta dojrzała, z odchowanymi już dziećmi powinnaś mieć wreszcie czas, aby popracować nad relacjami między własnym ciałem, umysłem i duchem. Joga nauczy Cię wyciszyć umysł i wsłuchać się w sygnały, które wysyła Ci Twoje ciało. Obserwuj je, rozmawiaj z nim, zaspokajaj jego potrzeby, a zaprocentuje to w kolejnych latach zdrowiem, spokojem i radością wolno płynącego późnego wieku.
Anna J