gdy-upal-nie-pozwala-zasnac

Upały potrafią dać nieźle w kość. Skutecznie utrudniają zaśnięcie. Co zrobić, gdy upał nie pozwala zasnąć?

Podczas upałów atakują nas wysokie temperatury. Do wszystkiego dochodzi suche powietrze i trudności w swobodnym oddychaniu. Kilka cennych wskazówek pomoże w zaśnięciu, nawet w najbardziej gorący czas.

Spacer przed snem

Zanim udamy się na zasłużony odpoczynek w postaci błogiego snu, wybierzmy się na spacer. Nawet krótka przechadzka sprawi, że będziemy czuć się bardziej zrelaksowani. Dotlenimy nasz organizm i zdecydowanie łatwiej i szybciej zaśniemy. W upały najlepiej wychodzić na spacery właśnie wieczorową porą, kiedy temperatury są trochę niższe.

Otwarte okna w sypialni

Być może nasze problemy z zaśnięciem są związane z zamkniętymi oknami. W upalne dni i noce najlepiej spać przy otwartym oknie. Zapewni ono dopływ powietrza i właściwą wentylację. Lekki wiaterek ochłodzi pomieszczenie. Przez otwarte okno mogą wlecieć wszelkie owady. W celu obrony przed takowym atakiem, warto zainstalować moskitierę lub specjalną siatkę na okno. Zamiast polować na komary, będziemy mogli spokojnie zasnąć.

Gdy upał nie pozwala ci zasnąć. Lekka pościel

Latem, gdy temperatury są znacznie wyższe niż w pozostałe pory roku, warto wymienić pościel na cieńszą. Grubą kołdrę z powodzeniem zastąpi koc bądź lżejsza pościel. Satynowe poszewki dodatkowo zapewnią nam chłodne i przyjemne uczucie. W dobrych sklepach dostępne są pościele o różnym stopniu trzymania ciepła. Na lato, wybierzmy te z najniższym wskaźnikiem.

Wietrzenie pomieszczeń

Zamknięte pomieszczenia szybko się nagrzewają. Już w ciągu dnia pamiętajmy i wietrzeniu naszej sypialni i całego mieszkania. Właściwa cyrkulacja powietrza sprawi, że lepiej będziemy spać. W zacienionych pokojach zawsze będzie chłodniej, więc w miarę możliwości możemy zasłonić okna roletami czy zasłonami.

Inwestycja w klimatyzację

Klimatyzacja będzie idealnym rozwiązaniem na upały. Jej zamontowanie wiąże się z kosztami finansowymi, jednak warto zainwestować w taki system. Dzięki klimatyzacji bez problemy ustawimy odpowiadającą nam temperaturę danego pomieszczenia, w tym sypialni. Będziemy mogli dowolnie regulować wskaźniki, kompletnie nie przejmując się pogodą za oknem. Problemy ze snem w upały staną się tylko wspomnieniem.

Katarzyna Antos