W jedności siła. Możliwość porozmawiania z kimś o wspólnych zainteresowaniach czy doświadczeniach jest ważna chyba dla każdej osoby. Poczucie wyalienowania wpędza nas w depresję, powoduje też niemoc twórczą, nic bowiem nie motywuje tak jak druga, równie zaangażowana osoba.
Portal Menopauza.pl ma na celu nie tylko edukować w zakresie menopauzy i andropauzy, ale również integrować osoby w podobnym wieku oraz rozwijać ich zainteresowania. Jakbyśmy jednak się nie starali, tworzymy społeczność wirtualną, a nie rzeczywistą. Nie znaczy to, że nie interesujemy się sprawami lokalnymi, wręcz przeciwnie. Pragniemy, aby nasz portal stał się bazą stowarzyszeń, fundacji i akcji profilaktycznych we wszystkich rejonach Polski. Jest to zadanie może karkołomne, ale mamy w sobie chęć działania i optymizm, które małymi kroczkami wypychają nas do przodu.
Pragniemy wspierać oraz promować Wasze inicjatywy. To co łączy nas – kobiety, to wspólne doświadczenia (jak w przypadku Amazonek), wspólne problemy życiowe, poglądy lub zainteresowania… I wcale nie musimy się ze sobą zgadzać, ba! Nawet nie powinnyśmy. Nic tak bowiem nie rozwija jak konstruktywna dyskusja, gdzie wszystkie strony mają wiedzę na dany temat, ale niekoniecznie ten sam punkt widzenia. Naprawdę fajnie jest czasem poczuć ogromną energię płynącą z takiej wspólnoty, dlatego pragniemy prezentować Wam, drogie Czytelniczki, przeróżne grupy z różnych krańców Polski.
Nie tylko zachęcamy do włączenia się w działalność bliskiego Wam stowarzyszenia czy fundacji, ale także do zakładania tego rodzaju grup w swoich okolicach. Macie pomysł, ale nie wiecie jak się do tego zabrać? Chcecie rozpromować swoją inicjatywę, lecz nie macie na to środków finansowych? Portal Menopauza.pl z przyjemnością pomoże Wam w takiej działalności. Najważniejsze wszak, byśmy nie czuły się pozostawione sobie, byśmy same organizowały akcje, które dotrą do innych.
Założenie stowarzyszenia mającego na celu zrzeszać osoby, bez chęci pozyskiwania np. środków finansowych od państwa, jest bardzo proste. Nie trzeba nawet rejestrować działalności. Zwykłe stowarzyszenie mogą tworzyć już 3 osoby (art. 40-43 ustawy: Prawo o stowarzyszeniach). Wymyślają one nazwę, określają cele, tworzą regulamin działalności, wskazują siedzibę i wybierają swojego przedstawiciela, który będzie reprezentował zbiorowość. Organem nadzoru dla stowarzyszenia jest starosta (lub prezydent miasta, jeśli stowarzyszenie ma siedzibę w mieście). Stowarzyszenie zwykłe może rozpocząć działalność, jeśli w ciągu 30 dni od dnia podania informacji o założeniu, w starostwie powiatowym lub urzędzie miasta nie zostanie wydany zakaz jego działalności.
A. Złotkowska